Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

w Suchej Beskidzkiej

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018 r.

 

 1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy św. jak w święta zniesione: 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 15.15 i o 18.00. Na Błądzące o 16.30. Starajmy się w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Osoby, które mają zamówione na jutro intencje Mszy św. prosimy o sprawdzenie godziny, bo w części uległy zmianie.
 2. W środę o godz. 17.00 Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. O 17.30 Nabożeństwo Majowe a o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. Spotkanie Grupy Apostolskiej – Młodzieży w piątek o 19.00 a dzieci w sobotę o 15.00. Spotkanie Powiatowej Grupy Niepełnosprawnych w sobotę o godz. 13.00

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej Parafii. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi nowo wyświęcony kapłan z naszej wspólnoty – ks. Karol Kolczak będzie to jego Msza prymicyjna.

Program uroczystości prymicyjnych:

 • Wyjście z domu o godzinie 10.30
 • Wprowadzenie Prymicjanta do kościoła o 10.50
 • Następnie życzenia i rozpoczęcie Mszy św.
 • Po Mszy św. procesja wokół kościoła z NS.
 • Po procesji Prymicjant udzieli indywidualnego, prymicyjnego błogosławieństwa.

 

Zapraszamy do modlitwy w intencji diakona Karola, który w tym tygodniu będzie przygotowywał się do święceń poprzez rekolekcje. A święcenia ma otrzymać w najbliższą sobotę, w Katedrze Wawelskiej o godz. 9.00

Bardzo prosimy również o przygotowanie procesji. Zapraszamy do niesienia figur, feretronów i baldachimu. Dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą w swych strojach z Pierwszej Komunii. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. W przyszłą niedzielę Msza święta z godziny 12.30 – ze względu na Prymicje będzie przeniesiona na godzinę 13.30

 

 1. Tydzień temu w ofierze na materialne cele parafii zebraliśmy sumę 15200,00 złotych. Za złożone ofiary Bóg zapłać. Trwają pracę przy budowaniu ogrodzenia cmentarza. Aktualny plan to wykonanie ogrodzenia od szkoły Goetla. Poprzednie ogrodzenie było rozmrożone i połamane w wielu miejscach. Trzeba je było usunąć i na solidnych fundamentach zbudować nowe. W dalszej kolejności będzie budowane ogrodzenie od strony polskiego cmentarza wojskowego.
 • Trwają też prace związane z modernizacją oświetlenia terenu kościoła. Powstały nowe lampy i naświetlacz. W planie mamy jeszcze montaż kilku lamp które już są zakupione. W czerwcu rozpoczniemy prace ze schodami na wzgórze kościoła - będą zrobione z solidnego kamienia, odpornego na rozmrożenie.
 • W poniedziałek 21 maja nasza Parafia otrzyma 30 tysięcy z Urzędu Marszałkowskiego na rozpoczęcie remontu wewnętrznych ścian kościoła – lamperii. Nieszczęśliwie kiedyś kościół został pomalowany w dolnej części farbami bitumicznymi. Trzeba je usunąć i odtworzyć wątek cegły, jak również odizolować od dostępu wody. Projekt, który mamy realizować zakłada zrobienie 50 m kw ale oczywiście postaramy się zrobić jak najwięcej. W wstępny termin rozpoczęcia prac, to lipiec - sierpień.
 • W tym roku również planowany jest remont Krzyża Jubileuszowego na cmentarzu. Jego remont zostanie sfinansowany przez Parafię, Urząd Miasta Sucha Beskidzka (przy tej okazji dziękuję za zaangażowanie P. Burmistrzowi Stanisławowi Lichosytowi. Do tego dzieła dokłada się również Urząd Marszałkowski przekazując sumę 8 tysięcy złotych.

 

 1. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. I. Handel, Gastronomia, Grupa Miłosierdzia i Rycerstwo Niepokalanej. II. Grupa Apostolska Służba Liturgiczna Ołtarza, Wspólnota Galilea. III. Kolejarze, IV Rzemieślnicy i Przedsiębiorcy. Ołtarze Bożego Ciała mają być wspólnym dziełem Mieszkańców naszego miasta. Hasła i koncepcje ołtarzy będą do odebrania w zakrystii od środy.

 

 1. Nasza Parafia włączyła się w projekt „Małopolski Tele-Anioł” realizowany prze Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Stowarzyszenie Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej oraz Caritas Diecezji Kieleckiej. Małopolski „Tele-Anioł” skierowany jest do osób niesamodzielnych - ze względu na wiek lub stan zdrowia. W ramach projektu powstało w Suchej Beskidzkiej Centrum Teleopieki, które zapewnia wszystkim uczestnikom możliwość całodobowego przekazania informacji o potrzebie wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. Każdy, kto weźmie udział w projekcie otrzyma bransoletkę życia do noszenia na ręku (jak zegarek) z przyciskiem SOS, który połączy podopiecznego z ratownikami medycznymi. Bransoletka posiada kartę telefoniczną, dzięki czemu można prowadzić przez nią rozmowę np. synem, córką. Opaska mierzy także tętno podopiecznego i informację o zmianach wysyła do centrali. Posiada czujnik GPS, dzięki któremu można ustalić lokalizację osoby niesamodzielnej. Uczestnicy będą mogli skorzystać także ze wsparcia Asystentów Teleopieki i psychologa - będą mogli zadzwonić do telecentrum, żeby się poradzić, zwierzyć z problemów lub po prostu porozmawiać o sprawach życia codziennego. Usługi świadczone w ramach Centrum Teleopieki są bezpłatne. Projekt potrwa do stycznia 2021 r. Zapisy na bezpłatną bransoletę życia będą w przyszłą i następną niedzielę po Mszach św. Zapisy poprowadzą wolontariusze Caritas z naszej Parafii.

 

 1. W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy śp. Kamil Pochopień i Jana Zaporowskiego l. 86. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….