Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

w Suchej Beskidzkiej

 

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE

W tym roku przypada 100-lecie objawień fatimskich. Kierujemy gorące zaproszenie dla wszystkich rodzin. Niech tegoroczne spotkania fatimskie, które będą trwały do 13 października a odbywać się będą każdego 13-go dnia miesiąca jeszcze bardziej nas zjednoczą z Chrystusem i Maryją. Niech umocnią nasze rodziny… Zapraszamy Rodziny, zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszej Parafii, dzieci, młodzież, narzeczonych i małżeństwa, grupy modlitewne i duszpasterskie. Pozwólmy Maryi działać w naszym życiu. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Fatimskiej oraz chłopców do dzwonienia. Na nabożeństwa Fatimskie przynośmy świece.

 

 

Najnowsze aktualności

 

6 Niedziela Wielkanocna A – 21.05.2017 r.

W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej Parafii. W tym roku ten dzień będzie wyjątkowy, bo sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi nowo wyświęcony kapłan z naszej wspólnoty – ks. Bartłomiej Nawara.

Program uroczystości prymicyjnych:

 • Wyjście z domu o godzinie 10.30
 • Wprowadzenie Prymicjanta do kościoła o 10.40
 • Następnie życzenia i rozpoczęcie Mszy św.
 • Po Mszy św. procesja wokół kościoła z NS.
 • Po procesji Prymicjant udzieli indywidualnego, prymicyjnego błogosławieństwa.

 

Bardzo prosimy również o przygotowanie procesji z NS. Zapraszamy do niesienia figur, feretronów i baldachimu. Dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą w swych strojach z Pierwszej Komunii. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia.

W przyszłą niedzielę Msza święta z godziny 12.30 – ze względu na Prymicje będzie przeniesiona na godzinę 13.15 

Trwają prace na cmentarzu parafialnym. W tym momencie porządkujemy kwaterę XIX, robimy odwodnienia oraz budujemy ogrodzenie. W tym tygodniu zakupiliśmy pierwszą z 3 części kamienia – piaskowca na obłożenie muru. Rachunek za ten materiał wyniósł 17500,00. W minionym tygodniu w ofierze na prace na cmentarzu zebraliśmy 11900,00. Ofiarodawcom za złożoną ofiarę Bóg zapłać.

 

5 Niedziela Wielkanocna A – 14.05.2017 r.

 1. Dzisiaj w naszej Parafii dzień Pierwszej Komunii Św. Życzymy Dzieciom trwania w bliskość z Panem Jezusem przez całe życie.
 1. Od jutra Biały Tydzień. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym o17.30 a później w Mszy św. W tym tygodniu majówka będzie krótsze – nie będzie czytanki ani obrzędu Komunii św., wieczorna Msza będzie zaraz po majówce, czyli ok godz. 17.50.
 • Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek podczas liturgii Białego Tygodnia. Prosimy zabrać świece 
 1. Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w kościele o godz. 17.30. Włączajmy się tą modlitwę z Matką Najświętszą. Zachęcamy do nabożeństw przy licznych kapliczkach na terenie naszej Parafii.

 

4 Niedziela Wielkanocna A – 7.05.2017 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Jutro tj. – 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. O godzinie 9.00 odbędą się w katedrze wawelskiej święcenia diakonatu. Sakrament kapłaństwa na stopniu diakonatu otrzyma nasz parafianin Karol Kolczak. Otoczmy go w tym dniu szczególną modlitwą.
 • Trwają nabożeństwa majowe. Majówki odprawiamy w kościele o godz. 17.30. Włączmy się w tą piękną modlitwę z Matką Najświętszą. Zachęcamy do nabożeństw przy licznych kapliczkach na terenie naszej Parafii.
 • W środę różaniec za zmarłych o 17.00. O 17.30 nabożeństwo majowe a o 18.00 Msza św. nowennowa.
 • W sobotę o godzinie 14.00 Msza św. i spotkanie Powiatowej Wspólnoty Niepełnosprawnych.
 1. W sobotę o godzinie 18.00 Msza święta połączona z nabożeństwem Fatimskim. Jest to pierwsza tegoroczna uroczystość. W tym roku przypada 100-lecie objawień fatimskich. Kierujemy gorące zaproszenie dla wszystkich rodzin. Niech tegoroczne spotkania fatimskie, które będą trwały do 13 października a odbywać się będą każdego 13-go dnia miesiąca jeszcze bardziej nas zjednoczą z Chrystusem i Maryją. Niech umocnią nasze rodziny… Zapraszamy Rodziny, zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszej Parafii, dzieci, młodzież, narzeczonych i małżeństwa, grupy modlitewne i duszpasterskie. Pozwólmy Maryi działać w naszym życiu. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Fatimskiej oraz chłopców do dzwonienia. Na nabożeństwo Fatimskie przynieśmy świece.
 2. W przyszła niedzielę na Mszach św. o 9.30 i 11.00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii dzieci z klas III.
 • Dzieci ze SP Nr 2 i Filii niech zgromadzą się przed kościołem o godz. 9.20. Nastąpi uroczyste wprowadzenie a później Msza św.
 • Natomiast dzieci ze SP Nr 1 niech zgromadzą się przed kościołem o godz. 10.50
 • Spowiedź dla Dzieci, Rodziców i Chrzestnych oraz Rodzin w których będzie I Komunia odbędzie się w najbliższą sobotę. Na godzinę 9.00 zapraszamy dzieci i rodziców SP nr 2 i Filii a na 10.00 SP nr 1.
 • Wypominki przypadające na przyszłą niedzielę będą w 3 niedzielę miesiąca.

4. 13 maja o godzinie 18.00 NABOEŻEŃSTWO FATIMSKIE.  Majówka w tym dniu będzie podczas procesji fatimskiej

 

3 Niedziela Wielkanocna A – 30.04.2017 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Jutro tj. – 1.05.207 nasza Parafia wraz z dekanatem suskim ma zaproszenie na uroczystą nowennę ku czci św. Stanisława bpa i męczennika do katedry na Wawelu. Msza święta nowennowa w wawelskiej katedrze rozpoczyna się o godzinie 17.30. Zapraszamy do wzięcia udziału nowennowej modlitwie wspólnoty dekanalnej i diecezjalnej. Dojazd indywidualny.
 • Jutro też rozpoczęcie nabożeństw majowych. Majówki będziemy odprawiać zawsze w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Włączmy się w tą piękną modlitwę z Matką Najświętszą. Zachęcamy także do nabożeństw przy licznych kapliczkach na terenie naszej Parafii.
 • We środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę i święto obowiązkowe. Na Błądzonce Msza święta o 9.30. Tradycyjna Msza św. w tym dniu będzie również na Jasieniu o 11.00. Traktujmy ten dzień jako święto obowiązkowe. Niech nikogo z nas nie zabraknie na Mszy św.

 

 

Czytaj więcej

LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

W wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. O godzinie 18.00 w naszej światyni rozpoczęła się Liturgia Krzyża i Śmierci Pańskiej. W tym roku liturgię prowadził ks. Piotr Płoskonka. 

Czytaj więcej

 

Tegoroczna Liturgia Wieczerzy Pańskiej zgromadziła w kościelne dużą część wspólnoty parafialnej. Uroczysta Eucharystia była sprawowana przez wszystkich Kapłanów suskiej Parafii. Była ona połaczona również z błogosławieństwem do posługi ministranckiej 19 Kandydatów - w wiekszości uczniów klasy III SP. Nowym Ministrantom życzymy, by przy Ołtarzu uczyli się szlachetności, dobroci i prawości. Równocześnie gratulujemy Rodzicom wspaniałych Synów.

Czytaj więcej

Niedzielą Palmową rozpoczyęłą Wielki Tydzień. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm i procesja wokół kościoła była przed mszą św. o godz. 11.00. a po Mszy św. zostały zrobione pamiątkowe zdjęcie.

 

Czytaj więcej

RÓŻANIEC NA DZIŚ

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

 

TRIDUUM SACRUM

 

 

 

WIELKI CZWARTEK to pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia dwóch nierozdzielnych sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii.

Pamiętajmy w naszych dzisiejszych modlitwach o tych kapłanach, których Bóg postawił na naszej duchowej drodze - o naszych duszpasterzach, katechetach, spowiednikach, szafarzach sakramentów... Dziękujmy Bogu za niepojęty dar Eucharystii, w której Chrystus - wszechmocne i odwieczne Słowo - pozostał obecny na wieki.

 

 

WIELKI PIĄTEK. Dziś Kościół nie sprawuje Eucharystii. W kościołach są odprawiane jedynie uroczyste liturgie Męki Pańskiej, w czasie których odczytuje się (lub śpiewa) Mękę Pańską według św. Jana oraz adoruje Krzyż, któremu dzisiaj oddaje się taką cześć, jak Chrystusowi Eucharystycznemu (poprzez klęknięcie).

W dniu dzisiejszym wszystkich obowiązuje post ścisły - post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Osoby od 14. do 18. roku życia oraz osoby mające ponad 60 lat są zobowiązane jedynie do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby między 18. a 60. rokiem życia powinny zachować nie tylko wstrzemięźliwość, ale również post: trzy posiłki, przy czym tylko jeden do syta, a dwa - lekkie. Z obowiązku tego są zwolnione osoby chore. Kościół zachęca także do przedłużenia postu i wstrzemięźliwości aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.

W dniu dzisiejszym jesteśmy wezwani do trwania przed Chrystusem Ukrzyżowanym. Ten dzień nie powinien mieć charakteru wyłącznie smutnego - Mękę Chrystusa rozważamy przecież w kontekście nadchodzących Świąt Zmartwychwstania. Niemniej jednak Wielki Piątek ma być dniem wyciszenia i skupienia.

 

Dziś rozpoczyna się coroczna Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą przekazała nam św. siostra Faustyna Kowalska.

Rozpoczęcie Liturgii wieczornej o godzinie 18.00. Rozpoczęcie Nowenny o godzinie 15.00

 

 

WIELKA SOBOTA - Kościół także dzisiaj powstrzymuje się od sprawowania ofiary Mszy św., dlatego główny ołtarz pozostaje obnażony. Przychodzimy do kościoła, by adorować Chrystusa w Grobie, oraz aby poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. Dzisiejszy dzień to czas ciszy i tęsknoty za Chrystusem.

W szczególny sposób Kościół zwraca uwagę na Maryję, która jako jedyna w Wielką Sobotę przechowała wiarę Kościoła, kiedy to wszyscy uczniowie i Apostołowie Chrystusa uciekli. Kościół zachęca nas, byśmy trwali w poście podjętym w dniu wczorajszym aż do Wigilii Paschalnej.

O godzinie 18.00 w naszej Parafii rozpoczyna się Liturgia Paschalna. Jej dopełnieniem będzie procesja rezurekcyjna o 6.00 rano w Niedziele Wielkanocną.