Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

w Suchej Beskidzkiej

 

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE

W tym roku przypada 100-lecie objawień fatimskich. Kierujemy gorące zaproszenie dla wszystkich rodzin. Niech tegoroczne spotkania fatimskie, które będą trwały do 13 października a odbywać się będą każdego 13-go dnia miesiąca jeszcze bardziej nas zjednoczą z Chrystusem i Maryją. Niech umocnią nasze rodziny… Zapraszamy Rodziny, zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszej Parafii, dzieci, młodzież, narzeczonych i małżeństwa, grupy modlitewne i duszpasterskie. Pozwólmy Maryi działać w naszym życiu. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Fatimskiej oraz chłopców do dzwonienia. Na nabożeństwa Fatimskie przynośmy świece.

 

 

Najnowsze aktualności

KOMUNIKATY: 2017-08-19

KOMUNIKAT - 20.08.2017

9.08.2017 na antenie PR Kraków ukazał się nierzetelny materiał uderzający w dobre imię Parafii. Pani redaktor Martyna Masztalerz pytając w nim tzw. „przypadkowego przechodnia" zamieściła wypowiedź mężczyzny: cyt. „parking robiła jakaś zewnętrzna firma, jacyś przyjaciele proboszcza…”

 

W odpowiedzi przypominamy:

- Decyzję o budowie parkingu podjęła cała Rada Parafialna. Budowa była dwuetapowa. Podbudowa i konieczne instalacje oraz zrobienie nawierzchni.

- W skład budowy wchodzi: przygotowanie dokumentacji i stosownych pozwoleń, budowa instalacji kanalizacyjnej ze zbiornikiem nieczystości na całości obszaru, wymiana gruntu na głębokość 50 centymetrów i wprowadzenie materiału utwardzającego, zagęszczenie i utwardzenie terenu, budowa instalacji elektrycznej i oświetleniowej, budowa instalacji elektronicznej i w prowadzenie systemów elektronicznych, budowa infrastruktury kontrolującej wjazdy i wyjazdy, wykonanie nawierzchni górnej: brukowej i asfaltowej. Całość poniesionych kosztów to suma 530 450,04 brutto. Netto: 431 260, 19.

 

Nie ma tutaj żadnych niejasność. Wszystko jest oczywiste! To nie była „zabawa w budowę”, gdzie po 2 latach użytkowania dzieło nadaje się do remontu. Wyznajemy zasadę: „Robić dobrze, solidnie albo nie robić”.

 

Parking wykonywała duża, szanowana suska firma w kooperacji z innymi suskimi firmami które wykonały dokumentację, i instalacje eklektyczną, oświetleniową i elektroniczną. Firma została wyłoniona na podstawie trzech zapytań ofertowych.

 

Ów „przypadkowy” rozmówca okazał się siewcą kłamstwa, którego głos wiele osób rozpoznało. Jest on mieszkańcem Makowa Podhalańskiego. Jaki miał cel wprowadzania w obieg informacji publicznej kolejnych kłamstw? Te kłamliwe informacje w kilka dni później przepisał "Fakt".

 

Czytaj więcej

LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

W wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. O godzinie 18.00 w naszej światyni rozpoczęła się Liturgia Krzyża i Śmierci Pańskiej. W tym roku liturgię prowadził ks. Piotr Płoskonka. 

Czytaj więcej

 

Tegoroczna Liturgia Wieczerzy Pańskiej zgromadziła w kościelne dużą część wspólnoty parafialnej. Uroczysta Eucharystia była sprawowana przez wszystkich Kapłanów suskiej Parafii. Była ona połaczona również z błogosławieństwem do posługi ministranckiej 19 Kandydatów - w wiekszości uczniów klasy III SP. Nowym Ministrantom życzymy, by przy Ołtarzu uczyli się szlachetności, dobroci i prawości. Równocześnie gratulujemy Rodzicom wspaniałych Synów.

Czytaj więcej

Niedzielą Palmową rozpoczyęłą Wielki Tydzień. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm i procesja wokół kościoła była przed mszą św. o godz. 11.00. a po Mszy św. zostały zrobione pamiątkowe zdjęcie.

 

Czytaj więcej

RÓŻANIEC NA DZIŚ

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

 

TRIDUUM SACRUM

 

 

 

WIELKI CZWARTEK to pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia dwóch nierozdzielnych sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii.

Pamiętajmy w naszych dzisiejszych modlitwach o tych kapłanach, których Bóg postawił na naszej duchowej drodze - o naszych duszpasterzach, katechetach, spowiednikach, szafarzach sakramentów... Dziękujmy Bogu za niepojęty dar Eucharystii, w której Chrystus - wszechmocne i odwieczne Słowo - pozostał obecny na wieki.

 

 

WIELKI PIĄTEK. Dziś Kościół nie sprawuje Eucharystii. W kościołach są odprawiane jedynie uroczyste liturgie Męki Pańskiej, w czasie których odczytuje się (lub śpiewa) Mękę Pańską według św. Jana oraz adoruje Krzyż, któremu dzisiaj oddaje się taką cześć, jak Chrystusowi Eucharystycznemu (poprzez klęknięcie).

W dniu dzisiejszym wszystkich obowiązuje post ścisły - post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Osoby od 14. do 18. roku życia oraz osoby mające ponad 60 lat są zobowiązane jedynie do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby między 18. a 60. rokiem życia powinny zachować nie tylko wstrzemięźliwość, ale również post: trzy posiłki, przy czym tylko jeden do syta, a dwa - lekkie. Z obowiązku tego są zwolnione osoby chore. Kościół zachęca także do przedłużenia postu i wstrzemięźliwości aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.

W dniu dzisiejszym jesteśmy wezwani do trwania przed Chrystusem Ukrzyżowanym. Ten dzień nie powinien mieć charakteru wyłącznie smutnego - Mękę Chrystusa rozważamy przecież w kontekście nadchodzących Świąt Zmartwychwstania. Niemniej jednak Wielki Piątek ma być dniem wyciszenia i skupienia.

 

Dziś rozpoczyna się coroczna Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą przekazała nam św. siostra Faustyna Kowalska.

Rozpoczęcie Liturgii wieczornej o godzinie 18.00. Rozpoczęcie Nowenny o godzinie 15.00

 

 

WIELKA SOBOTA - Kościół także dzisiaj powstrzymuje się od sprawowania ofiary Mszy św., dlatego główny ołtarz pozostaje obnażony. Przychodzimy do kościoła, by adorować Chrystusa w Grobie, oraz aby poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. Dzisiejszy dzień to czas ciszy i tęsknoty za Chrystusem.

W szczególny sposób Kościół zwraca uwagę na Maryję, która jako jedyna w Wielką Sobotę przechowała wiarę Kościoła, kiedy to wszyscy uczniowie i Apostołowie Chrystusa uciekli. Kościół zachęca nas, byśmy trwali w poście podjętym w dniu wczorajszym aż do Wigilii Paschalnej.

O godzinie 18.00 w naszej Parafii rozpoczyna się Liturgia Paschalna. Jej dopełnieniem będzie procesja rezurekcyjna o 6.00 rano w Niedziele Wielkanocną.