Subscribe to
Wpisy
Komentarze

prym4.jpgW otoczeniu najbliższych, opleciony wieńcem, ks. Marek przybył do świątyni, by sprawować prymicyjną Ofiarę Jezusa. Radość z przyjęcia święceń kapłańskich dzielili wraz z ks. Prymicjantem jego rodzice, bracia oraz zebrani na uroczystości kapłani, zaproszeni goście i wierni suskiej parafii. Kazanie wygłosił przyjaciel ks. Neoprezbitera - ks. Marek Fit. Zwrócił uwagę, że kapłan jest powołany spośród ludzi i dla nich ustanowiony, dla nich sprawuje sakramenty i głosi Słowo Boże. Sam będąc tylko człowiekiem, dąży jak inni do świętości.
Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem prymicyjnym udzielonym dla kapłanów, kleryków, rodziców, rodzeństwa i wszystkich zebranych.
Księdzu Markowi życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, wytrwania w powołaniu. Niech Pan Ci błogosławi i Ciebie strzeże.

Ks. Marek Śladewski rozpocznie swoją pierwszą posługę kapłańską w parafii Płaza k/Chrzanowa.

2 komentarzy do “Prymicje ks. Marka Śladewskiego - 7.06.2009 r.”

 1. 07 czerwca 2009 @ 10:55 po południuRycerstwo Niepokalanej

  Księdzu Markowi życzę wielu łask Bożych ,darów Ducha Świętego i Nieustannej opieki Matki Bożej .Rodzicom z całego serca gratuluję ,nie tylko Syna Kapłana ale pozostałych Synów.
  Wyrażam uznanie dla wszystkich,a szczególnie dla Sąsiadów ks.Marka,za przygotowanie oprawy uroczystości-udekorowanie trasy, bramy bloku itd. i bardzo osobiste przeżywanie uroczystości “naszego Marka”- pewnie takim
  “Naszym” zostanie.Prawda?
  Maria Chmielowa

 2. 08 czerwca 2009 @ 2:48 po południuAnonim

  Zgadzam się z Panią Marysią. Ks. Marek zostanie zawsze naszym Markiem. Życzę wielu łask Bożych i ciągłej opieki Matki Najświętszej, niech zawsze będzie takim wesołym, uśmiechniętym i miłym dla każdego człowiekiem.

Skomentuj