Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

w Suchej Beskidzkiej

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII

 

Pielgrzymka do Portugalii

 

 

04.09-11.09.2019

 

 

Zapisy do 15 czerwca u ks. Sebastiana Kozyry – 504 321 926

 

CENA: 

45 osób i więcej: 3600 PLN/os + 150 EURO

40-44 osób3700 PLN/os + 150 EURO

35-393800 PLN/os + 150 EURO

 

Godziny przelotu: 

04.09.2019   KTW-LIZ                   17:25/20:35 

11.09.2019   LIZ- KTW                  21:10/ 01:50 (przylot w dniu 12.09.2019) 

 

 

FATIMA- BATALHA - ALCOBACA – NAZARE-  TOMAR- COIMBRA - PORTO-

SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA –  –LIZBONA- OBIDOS- CABO DA ROCA- SINTRA

 

1 DZIEŃ (04.09.2019) : 

KATOWICE– LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego w Katowicach.  Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Kolacja.  Nocleg.

 

2 DZIEŃ (05.09.2019): 

FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). 

 

3 DZIEŃ (06.09.2019): 

FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.

 

4 DZIEŃ (07.09.2019): 

FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.

 

5 DZIEŃ (08.09.2019)  : 

FATIMA – PORTO –SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

 

6 DZIEŃ (09.09.2019): 

SANTIAGO DE COMPOSTELA - BRAGA 

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Bragi. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie. 

 

7 DZIEŃ (10.09.2019): 

LIZBONA

ŚniadaniePrzejazd do Lizbony. Zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: kościół św. Antoniegowieża Belem (z zewnątrz) , Pomnik OdkrywcówKlasztor Hieronimitów wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 DZIEŃ  (11.09.2019)

OBIDOS- CABO DA ROCA- SINTRA-  LIZBONA – KATOWICE 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Obidos – miasteczka zwanego „miastem ślubów” – zgodnie z wieloletnią tradycją, królowie portugalscy w dniu ślubu ofiarowali go w prezencie swym wybrankom. Miasteczko położone na Północ od Lizbony. Wzniesione zostało na szczycie wzgórza. Otoczone jest potężnymi murami z XIII w. W mieście nie znajdziemy nowoczesnych budynków, tylko wąskie uliczki, malownicze kamienice, kościoły i wiejskie domki. W najwyższym punkcie miasta wznosi się przylegający do murów obronnych zamek, który w XVI w. był pałacem królewskim. Przejazd na przylądek Cabo da Roca.  Następnie wizyta w miasteczku Sintra. Spacer po miasteczku. Czas wolny obiad/kolację. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski. Przylot do Polski w dniu 12.09.2019

 

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot lotem rejsowym  
 • Transport komfortowym busem
 • 7 noclegów – Hotele 3*** i 4**** w pok. 2-os. 3 os (zakwaterowanie w pokoju 1 os za dopłatą 150

      euro/os/pobyt) 

 • śniadania, obiadokolacje
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż 
 • Opieka duchowa Kapłana
 • Przewodnik z jęz. polskim 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • Kosztów realizacji programu płatnych u lokalnego kontrahenta - 150 EURO/os
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 80 PLN/os 
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN/os 

 

 

Hotel w Fatimie znajduje się 10 min pieszo od Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej!


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

 

INFORMACJE

RÓŻANIEC NA DZIŚ

 

Tajemnice Światła

 

 • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
 • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
 • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY