Sakrament Bierzmowania 2017 2017-03-11

KU DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ – BIERZMOWANIE W SUSKIEJ PARAFII

11 marca 2017 r. w naszej Parafii odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, udzielił 86 kandydatom sakrament bierzmowania. Do sakramentu przystąpili uczniowie klas III gimnazjum. Młodzież przygotowana była do tego ważnego dnia przez wszystkie lata katechizacji. Na uroczystość przybyli zaproszeni kapłani, rodzice, świadkowie oraz licznie zgromadzeni parafianie.

O godz. 17.00 głos dzwonu dał znak rozpoczęcia procesji liturgicznej. Procesję otwierał lektor niosący krzyż, Służba Liturgiczna Ołtarza, Ksiądz Arcybiskup w towarzystwie księdza Proboszcza oraz księży wikariuszy, w asyście zaproszonych kapłanów. Po wejściu do kościoła przedstawiciele rodziców serdecznie powitali Księdza Arcybiskupa oraz zaproszonych gości. Uroczystość parafialna, podczas której młodzież otrzymała sakrament bierzmowania była wyjątkowa. Ksiądz Arcybiskup kierując słowo homilii do młodzieży przypomniał, że Sakrament Bierzmowania, który za chwilę przyjmą jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej – podczas którego „otrzymacie moc Ducha Św. i zostaniecie naznaczeni na czole znakiem krzyża, staniecie się żywym obrazem Chrystusa i Jego Kościoła. Otrzymacie dary Ducha Świętego dzięki którym staniecie się świątynią Boga, otrzymacie siłę do mężnego jej wyznawania, a krzyżmo święte, którym zostaniecie namaszczeni wyciśnie w was znamię przynależności do Chrystusa”.

Przepięknie wykonany hymn do Ducha Świętego zapowiadał sam moment udzielania sakramentu bierzmowania. O oprawę muzyczną i tym razem zadbała Pani Agnieszka Bernacka z zespołem „Cantabile”. Kandydaci do bierzmowania wraz z świadkami podchodzili do Księdza Arcybiskupa, który wypowiadał sakramentalne słowa. Bierzmowana młodzież w darze ołtarza złożyła: owoce i chleb, przyrzeczenia abstynenckie, świecę oraz wodę i wino. Po skończonej Uroczystości nowo bierzmowani podziękowali Ekscelencji za modlitwę i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, zapewniając przy tym, że nie zawiodą zaufania Chrystusa i Kościoła, którym przez bierzmowanie zostali obdarowani. Oby nie brakło im gorliwości i wiary w dawaniu świadectwa Ewangelii i głoszenia jej całemu światu - komentuje główny odpowiedzialny za przygotowanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania Ksiądz Piotr Fąfrowicz. Wraz z Księżmi Wikariuszami wspomina ostatni rok przygotowań z zadowoleniem, określając kandydatów jako bardzo zdyscyplinowanych i dobrze przygotowanych do sakramentu: Myślę, że ważnym elementem była comiesięczna Liturgia klas III gimnazjum z rodzicami na Mszy o godz. 9.30, której zawsze przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Myślę, że dzięki temu cała Uroczystość przebiegała w serdecznej, rodzinnej atmosferze oraz dla wszystkich uczestników była wyjątkowym wydarzeniem.

WS

Tajemnice Światła