Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018-09-17

Program pielgrzymki

1 DZIEŃ -22.02.2019
POLSKA- IZRAEL

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ – 23.02.2019

BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadania. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej– miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ – 24.02.2019
CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET

Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej,gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel- nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Maryi Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Kany Galilejskiej– sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do Nazaretu– w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Nazarecie.

4 DZIEŃ – 25.02.2019
GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi -miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum– miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch - ryba Świętego Piotra (dodatkowo płatna ok. 18 USD). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

5 DZIEŃ – 26.02.2019
JARDENIT – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Przejazd do Jardenitu – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ- 27.02.2019

JEROZOLIMA
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ- 28.02.2019
JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage– początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej.Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na pole widokowe, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevitmiejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani– w Ogrójcu. Następnie wejście do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: 01.03.2019
IZRAEL – POSKA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylotdo kraju.

CENA: 3 350 PLN

CENA ZAWIERA:

• Bilet lotniczy na trasie Kraków- Tel Aviv- Kraków, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż

podręczny

• Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
  • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3/4*** - zgodnie z programem wycieczki
  • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
  • Przewodnik z jęz. polskim
  • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€, bagaż – 400€, OC – 50000€

CENA NIE ZAWIERA:

• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
  • Opłaty za lunch - rybę Świętego Piotra (około 18 USD)
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (100 USD)-płatne u lokalnego kontrahenta
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 100 PLN-os, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy
  • Składki na TFG 13 zł/os

UWAGI

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
  3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
  4. Dopłata do pokoju 1 osobowego 150  USD
  5. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu