Subscribe to
Wpisy
Komentarze

W dniach od 2 do 10 listopada trwała pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej pod przewodnictwem ks. Proboszcza, zorganizowana z okazji 100-lecia naszej świątyni . Pilotem i przewodnikiem po miejscach biblijnych był ks. prof. Roman Bogacz, a udział wzięło 45 pielgrzymów.

DZIEŃ 1 - 3 listopada poniedziałek
lot_1000x750.jpgPielgrzymka rozpoczęła się kilka minut po północy dnia 3 listopada. Po 7 godzinach podróży do Warszawy na lotnisko Okęcie w Warszawie tel-aviw-2_562x750.jpgprzeszliśmy skrupulatną odprawę, a następnie udaliśmy się do kaplicy na lotnisku, by tam odprawić Mszę św. z prośbą o szczęśliwy przebieg pielgrzymki. Po godzinie 9 samolotem tel-aviw_1000x750.jpgrejsowym izraelskich linii lotniczych ELAL rozpoczął się prawie 4 godzinny lot do Tel Avivu, skąd autokarem udaliśmy sie do Tyberiady nad Jeziorem Galilejskim na północy Izraela. Tam nastąpiło zakaterowanie na najbliższe 3 dni i odpoczynek po podróży.

DZIEŃ 2 - 4 listopada wtorek
cezarea-nadmorska-1_1000x750.jpgSłoneczny, pogodny i ciepły dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Cezarei Nadmorskiej - miasta w basenie Morza Śróziemnego, założonego przez Heroda Wielkiego na cześć Cezara Augusta Oktawiana. Była to siedziba rzymskich cezarea-nadmorska-2_1000x750.jpg prokuratorów i stolica rzymskiej prowincji Judei. Tam św. Paweł wygłosił swoją słynną mowę w obronie Kościoła. Cezarea straciła swoje znaczenie w czasie wypraw krzyżowych, a w 1256 roku została całkowicie zburzona. Dzisiaj udało się odsłonić jedynie niewielką część miasta.

hajfa-1_1000x750.jpgNastępnym punktem pielgrzymki było miasto Hajfa, położone nad Morzem Śródziemnym, na zboczach Góry Karmel. Tam modliliśmy się w klasztorze Karmelitów, na szczycie Góry karmel-1_1000x750.jpgKarmel, zbudowanym nad grotą proroka Eliasza. Zwiedziliśmy także ogrody Światowego Centrum Bahaizmu.ogrody_1000x750.jpg

W godzinach popołudniowych byliśmy już w Nazarecie, nazaret-bazylika_1000x750.jpggdzie w bazylice Najświętszej Rodziny uczestniczyliśmy w Mszy św. i modlitwie za rodziny naszej parafii.nazaret-msza-sw_1000x750.jpg

kana-galilejska_1000x750.jpgOstatnim miejscem modlitwy w tym dniu była Kana Galilejska, gdzie pary małżeńskie uczestniczące w pielgrzymce odnowiły swoje śluby. To miejsce gdzie Pan Jezus dokonał pierwszego swojego cudu, przemieniając wodę w wino podczas wesela (J 2). Z Kany pochodził jeden z Apostołów - Bartłomiej, zwany również Natanaelem.

cdn…

Skomentuj